KitapKuzey Makedonya Gezi

0

‘Roman ve Coğrafya’ 36.Üsküp Kitap Fuarındaydı

Yerli ve yabancı binlerce kitaba kucak açan, 60’ın üzerinde yayınevinin katılım sağladığı 36. Üsküp Kitap Fuarı kitap severleri ağırladı.

Kuzey Makedonya’nın başkenti Üsküp’teki Boris Trajkovski Spor Salonu’nda düzenlenen fuar 18-24 Nisan 2024 tarihlerinde her gün 10.00-20.00 saat aralığında kapılarını açık tuttu.

               

Fuardaki tek Türk yayınevi olan ve bu yıl sektördeki 20. yılını kutlayan Yeni Balkan Yayınevinin sahibi ve Yeni Balkan Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mürteza Sulooca; salt kitap standı olmayarak fuar kapsamında farklı etkinlikler düzenlediklerini ve bu yıl ilk defa ülkenin dört bir yanındaki ilkokul ve lise öğrencisinin fuarda bulunmasına olanak sunduklarını söyledi.

Kuzey Makedonya Kültür Bakanlığı destekleriyle Yeni Balkan Yayınevi tarafından basılan ve fuar kapsamında tanıtımı gerçekleştirilen Umay Anadan Öyküler ve Bir Hayalim Var adlı kitaplarının yazarları Burcu Aliyi ve Gülay Alçe fuarın katılımcı yazarlarından oldu.

Necla Dursun, Roman ve Coğrafya – Edebiyat ile Balkanları Okumak adlı kitabıyla fuarda bulunarak stantları ziyaret etti.

       

 

Bizden Haberdar Olun!

Benzer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

En Çok Görüntülenen Gönderiler

Menü