Kosova GeziSanat

0

Bu Yıl Prizren’de Zambaklar “Türkçe” Açtı

Üç neslin ve bir şehrin Gururu oldu Ela Kazaz.

Bu yıl 34. sü düzenlendi “Prizren Zambağı Şehir Şarkıları Müzik Festivali” nin.

Ela Kazaz, jürinin ikincilik ödülünü ve seyirci oylarıyla seçilen “festivalin en iyi eser ve performans ödülünü” nü birincilikle kucakladı.

Festivalde iki ödül kazanan Ela sahneye alkış seli eşliğinde iki defa çıktı. Aslında müzik onun genlerinde vardı. Çünkü o, Kosova’nın müzik/sanat dünyasında önemli bir yere sahip olan Tolga Kazaz’ın kızı ve üstat Hüseyin Kazaz’ın torunuydu. Yarım yüzyılı aşan süreçte üç nesil müzikle ve sanatla uğraşan ailenin kızı Ela, aile mirasının bir anlamda geleneksel sanat uğraşısının izlerini takip etmişti.

Prizren’in kültür sanat dünyası ve Türkçemizin gururu olan 15 yaşındaki Ela, bestesi babası Tolga Kazaz’a, aranjesi Valton Beqiri’ye, güftesi Ümit Yaşar Oğuzcan’a ait olan “Bir Şarkı Söyle” adlı eseriyle gönülleri fethetti. Gecenin sonundaysa mutluluktan gözyaşlarına hakim olamadı genç yorumcu.

Yıllardır festivalde özgün Türk müziğimizi üstün başarıyla temsil edenler başta olmak üzere; Hüseyin Kazaz, Tolga Kazaz ve Ela Kazaz’ı Bir Balkan Esintisi Ailesi olarak tebrik ediyoruz.

Bizden Haberdar Olun!

Benzer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

En Çok Görüntülenen Gönderiler

Menü