Yaşam

0

1.İstanbul Balkan Turizm Borsası Fuarı Gerçekleşti

TÜRSAB Fuarcılık Hizmetleri Ticaret AŞ tarafından İBB Kültür AŞ iş birliğiyle düzenlenen 1. İstanbul Balkan Turizm Borsası Fuarı, 20-22 Eylül tarihleri arasında Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleşti.

Fuar yoğun katılımla yeni iş fırsatları sundu, turizm ilişkilerini güçlendirdi. Turizm hacmini artırmayı amaçlayan fuarın panel ve söyleşileriyle turizm profesyonellerini bir araya getirirken bölgesel kalkınma için önemli anlaşmalar yapılmasına olanak sundu.

Bir turizm borsası niteliğindeki fuar, hedef ülkelerden gelen satınalma heyetlerini dünyanın dört bir yanından gelen katılımcı ve ziyaretçilerle buluşturdu. TÜRSAB’ın açıklamasına göre alfabetik sırada; Arnavutluk, Bulgaristan, Bosna Hersek, Çin, Hırvatistan, Hindistan, İtalya, KKTC, Karadağ, Kuzey Makedonya, Kosova, Malezya, Polonya, Romanya, Sırbistan, Uganda, Ürdün ve Yunanistan fuara katılım sağladı.

TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Firuz Bağlıkaya, Balkan ülkeleri ve Türkiye arasında artan iş birliklerinin sosyal ve ekonomik ilişkileri güçlendirirken bölgede 8 milyonu aşkın turist hareketliliği olduğunu belirtti ve “Hedefimiz bölgedeki turizm hareketinin daha da artmasını sağlayarak karşılıklı ziyaretçi hacminin 10 milyon seviyesine ve üzerine çıkarmak” dedi.

Bir Balkan Esintisi Ailesi olarak, fuar katılımcılarının ve ziyaretçilerinin gerçekleştirdiği ikili görüşmelerle bağlarımızın güçleneceğini umut ediyoruz.

Bizden Haberdar Olun!

Benzer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

En Çok Görüntülenen Gönderiler

Menü