KitapSanat

0

READ Gezici Kütüphane Türkiye’de

READ-Kültürel Çeşitlilik için Bölgesel Ağ Projesi kapsamındaki gezici kütüphane 3 yıldır Avrupa turnesindeydi. Nihayet son durağı olan Türkiye’ye geldi.

Kütüphanenin güzergahında Balkan ülkeleri vardı. Arnavutluk, Kosova, Kuzey Makedonya ve Sırbistan’ı dolaştı.

Kültürlerarası hoşgörüyü teşvik etmeyi, genç nüfusa kültür ve edebiyat sevgisi aşılamayı amaçlayan gezici kütüphanenin Türkiye yolculuğundaki durakları; İstanbul, Yalova, Antalya ve Malatya olurken 2 Aralık 2023 ‘de Edirne’deydi.

Proje kapsamında ücretsiz olarak gerçekleşen; çizim atölyeleri, yazarlık atölyeleri, çocuk atölyeleri, yazar söyleşileri, okuma etkinlikleri, çeviri atölyeleri, kariyer atölyeleri, okuma kulübü etkinliklerinin yanı sıra küçük yaş grupları öğretici aktivitelerle buluştu.

Projeye Edirne’de kapılarını açan Edirne Atatürk Kültür Merkezi ile Hasan Ali Yücel Çocuk Müzesi olurken yazar Oya Baydar ve Saba Altınsay okurlarıyla buluşarak okumak ve yazmak üzerine konuştu, kitaplarını imzaladı.

Bir Balkan Esintisi Ailesi olarak, READ – Kültürel Çeşitlilik için Bölgesel Ağ Projesi kapsamındaki gezici kütüphaneye Edirne’de eşlik etmekten mutluluk duyduk.

Bizden Haberdar Olun!

Benzer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed