Kitap

0

‘Roman ve Coğrafya’ RUBAKAD Farkındalık Günlerinde

Roman ve Coğrafya sevgiyle kuşatıldığı bir gün yaşadı.

Bu güzel güne eşlik edenler an geldi söyleşti, an geldi ağlaştı. Sonrasında şarkı söyleyip halay çekerken hep bir ağızdan; Manastır’ın ortasında var bir havuz, canım havuz. Bu yurdun kızları hepsi de yavuz. Biz çalar oynarız. dedi. Yani tam olarak Balkan coğrafyası gibiydiler. Her duygu iç içe, bir arada. Büyük bir kolaj gibi.

RUBAKAD-İstanbul Rumeli Balkan Kadınlar Derneği Farkındalık Günleri Dünya Kadınlar Günü Etkinliği kapsamında Rumeli Balkan Dernekleri Federasyonu yerleşkesiydi toplanma noktası. Günün mimarı ise RUBAKAD Başkanı Hale Güloğlu. En büyük başkan bizim başkan cümlesi sarf edildi bolca.

Roman ve Coğrafya nın tanıtımından sonra Sanatın Diliyle Cumhuriyet Kadını Slayt Gösterimi gerçekleşti. Ardından cam altı boyama etkinliğiyle bir masanın etrafını çevreleyen günün eşlikçilerinin coşkusuna RUBASAM Başkanı Süheyl Çobanoğlu’nun teşrifleri anlam kattı.

Roman ve Coğrafya merkezin ihtisas kütüphanesine imzalanarak armağan edilirken okuruna ulaşması yolunda bir adım daha atılmış oldu.

Balkan kadınının maharetli ellerinden dökülen lezzetlerle damakların şenlendiği gün; iyi dileklerle, hayırlı Ramazan ve  bayrama erişme temennisiyle son buldu.

 

Bu vesile ile Bir Balkan Esintisi Ailesi olarak yeryüzündeki tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutlarız. 🌺

 

Bizden Haberdar Olun!

Benzer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

En Çok Görüntülenen Gönderiler

Menü