SanatTürkiye Gezi

0

Türkiye Yazarlar Birliği Süleyman Çelebi Büyük Ödülü Kosovalı Şair İskender Muzbeg’e Verildi

TYB-Türkiye Yazarlar Birliği tarafından düzenlenen Türkçenin Uluslararası Şiir Şöleni’nde “Süleyman Çelebi Büyük Ödülü” Kosova Türk Yazarlar Birliği Derneği Şeref Başkanı İskender Muzbeg’e verildi.

Bu yıl 15’ncisi düzenlenen şölen; 13-15 Ekim 2022 tarihleri arasında Bursa Tayyare Kültür Merkezi’nde başlayarak, 16 Ekim 2022 tarihinde Konya Selçuklu Yeni Nesil Kütüphanesi’nde devam eden  etkinliğe yurt içi ve dışından 80 şairin katıldığı açıklandı.

Azerbaycan, İran, Özbekistan, Kırgızistan, Moldova, Kosova, Makedonya, Bulgaristan, KKTC, Romanya, Türkmenistan, Uygur Bölgesi ve Irak’tan şairlerin katıldığı şölende; Bursa’nın üç büyük şairi Süleyman Çelebi, Eşrefoğlu Rumi, Niyazi Mısri adına ödüller verildi ve şiir fasılları yapıldı.

İki yılda bir Türk dünyasının farklı ülkelerinde organize edilen ve üç gün süren programda ödülünü alan Kosovalı şair İskender Muzbeg; “Türkçenin Uluslararası Şiir Şöleni önemli bir kültürel faaliyet. Türk dünyasından Türkçe yazan şairler bir araya geldiler. Burada olmaktan, büyük ödüle layık olmaktan da büyük bir mutluluk duydum. Şöleni düzenleyen Türkiye Yazarlar Birliği’ne ve ödül değerlendirme jürisine teşekkür ediyorum” dedi.

Bir Balkan Esintisi Ailesi olarak İskender Muzbeg’i tebrik ederiz.

 

Bizden Haberdar Olun!

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

En Çok Görüntülenen Gönderiler

Menü