Yaşam

0

Balkanlıların Gururu Eda Erdem’in Heykeli Törenle Açıldı

Dünya şampiyonumuz Filenin Sultanları nın kaptanı Eda Erdem Dündar’ın heykeli için çalışmalar başlamıştı. İlgiyle takip edilen sürecin sonuna gelindi.

Ulusal ve uluslararası başarılarla göğsümüzü kabartan, örnek kişiliği ve duruşuyla herkesin sevgisini kazanan kaptan Eda Erdem Dündar’ın heykeli, Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi’nin protokol girişi önünde düzenlenen törenle 8 Mart 2024 Dünya Emekçi Kadınlar Günü saat 11.00’de açıldı.

15 yıldır Fenerbahçe’de oynayan 36 yaşındaki milli voleybolcunun heykeli, stad yakınındaki Yoğurtçu Parkı’nın girişinde; Lefter, Can Bartu ve Alex heykellerinin yanında bulunacak.

Heykeltıraş ve yüksek mimar Pınar Öktem Doğan tarafından yapılan heykelle, Kahraman Türk Kadınının ışık saçan öncülerinden Eda Erdem’in ışığı geleceğe taşınmış olacak.

Bir Balkan Esintisi Ailesi olarak; Yugoslavya göçmeni yedi çocuklu bir ailenin altıncı kızı olan Eda Erdem’i spordaki üstün başarısı için kutlarken heykelini anlamlı bir günde kamuya kazandıran Fenerbahçe Kulübü’nü kutlarız.

Bizden Haberdar Olun!

Benzer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

En Çok Görüntülenen Gönderiler

Menü