Yaşam

0

7. Uluslararası Yahya Kemal Beyatlı Türkçe Şiir Şöleni Düzenlendi


Kuzey Makedonya’nın başkenti Üsküp’teki Davut Paşa Hamamı’nda geleneksel olarak icra edilen “7. Uluslararası Yahya Kemal Beyatlı Türkçe Şiir Şöleni” düzenlendi.

Kuzey Makedonya Kültür Bakanlığı destekleriyle Makedonya Türk Sivil Toplum Teşkilatları Birliği (MATÜSİTEB) tarafından başkent Üsküp’teki Davut Paşa Hamamı’nda düzenlenen programa, Üsküp Büyükşehir Belediye Başkanı Danela Arsovska, Anayasa Mahkemesi eski Başkanı Salih Murat, MATÜSİTEB Genel Başkanı Hüsrev Emin, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcısı Enver Hüseyin, Türk Milli Birlik Hareketi (TMBH) Genel Başkanı Erdoğan Saraç, MATÜSİTEB eski Başkanı Prof. Dr. Süleyman Baki, Türk kurum ve kuruluşlarının temsilcilerinin yanı sıra Kuzey Makedonya, Türkiye, Bosna Hersek ve Kosovalı şairler ile edebiyatseverler katıldı.

Kovid-19 önlemlerine uygun olarak düzenlenen şiir şöleninde Kosovalı sanatçılar Ebru Jılta müzik resitali sundu.

Hatıra fotoğrafları çekilen programın sonunda katılımcı şair, akademisyen ve müzisyenlere teşekkürnameleri takdim edildi. Etkinlik vesilesiyle katılımcılar Üsküp ve civarındaki birçok tarihi, kültürel, mimari ve doğal güzellikleri ziyaret etme fırsatı buldular.

Bizden Haberdar Olun!

Benzer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

En Çok Görüntülenen Gönderiler

Menü