Yaşam

0

Balkan Coğrafyasının Ünlülerinden Deprem Bölgesine Destek

Depremin yaralarını sarmaya çalışan Türkiye ‘ye Balkanların dünyaca ünlü isimlerinden destek geldi.  Ünlüler sosyal medya hesaplarından Türkiye’ye baş sağlığı dileyerek, depremzedeler için yardım çağrısında bulunan ünlülerden bazıları:

-Türkiye’de oldukça geniş bir hayran kitlesi olan şarkıcı Dino Merlin, siyah bir zemin üzerine beyaz kalemle çizilmiş ve tam ortasından zikzaklar şeklinde çatlamış bir kalp görseliyle birlikte “Bunun gibi felaketler yüreğimin acısı. Hatırımdasınız güzel insanlar.” cümleleriyle Twitter paylaşımında bulundu. .

-Sırp şarkıcı Milica Todorovic, Suriye ve Türkiye’deki afet bölgelerinden fotoğraf paylaşımı yaparak, “Allah bu insanlara yardım etsin.” ifadesini kullandı.

-Arnavut şarkıcı Alban Skenderaj, sosyal medya hesabında, “Kalbimiz Türkiye ve Suriye’de meydana gelen depremlerden etkilenen tüm insanlarla. Allah ölenlere rahmet eylesin, yaralılara acil şifalar versin.” paylaşımında bulundu.

-Sırp müzisyen Tea Tairovic de Instagram’dan İstanbul’da yakın zamanda gerçekleştirmeyi planladığı konserini iptal ettiğini belirterek, “Pray For Turkey” ve “Pray For Syria” paylaşımlarıyla, “Güçlü kal Türkiye, seni seviyoruz.” yazdı.

-Makedon opera sanatçısı Javorka Vitanova “Kalbim tüm Türkiye ve Suriye halkıyla birlikte.” açıklamasını yaptı.

-Kosovalı şarkıcı Tayna, Boşnak asıllı ve Mustafa Snadal ‘ın eski eşi olan Emina Jahovic ve Yunan şarkıcı Stan Antipariotis da Türkiye’ye destek veren ünlü isimler arasında yer aldı.

-Instagram hesabından Türk bayrağı fotoğrafını paylaşan Sırp şarkıcı Jelena Karleusa Türkçe olarak “Türkiye’deki depremin korkunç sahnelerini izlerken yüreğim parçalanıyor. Sırp halkı bu zor günlerde Türk halkının yanındadır ve sizler için dua ediyoruz.” sözleriyle üzüntüsünü dile getirdi.

-Grammy Ödülü sahibi Arnavut asıllı İngiliz şarkıcı Dua Lipa, Yiğit Turhan’ın paylaşımına kişisel sosyal medya hesabında yer vererek, “Türkiye için üzgünüm. Depremden etkilenenlere sevgilerimi ve dualarımı yolluyorum” sözleriyle üzüntüsünü ifade etti.

Kaynak: AA  (9 ve 10 Şubat 2023 haber içerikleri)

Bizden Haberdar Olun!

Benzer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

En Çok Görüntülenen Gönderiler

Menü