Sinema

0

‘Beyaz Zambak’ Dizisinin adı ‘Naser’ Olarak Değiştirildi

Bosna Savaşı’nın seyrini değiştiren gerçek bir kahramanın hikâyesini anlatan Naser dizisinin çekimleri tamamlandı. İzleyicisini tarihin sayfalarına götürmeye hazırlanan yapımın adı önce Beyaz Zambak olarak belirlenmişti. Ancak daha sonra baş kahramanın adı olan Naser ‘de karar kılındı.

Dizide Makedonyalı oyuncu İsmail Ömer, Prizren’li oyuncular Raif Buş, Tansu Kervan, Deniz Dadale, Levent Bütüçi, Alban Çela, Bürhanedin Hasazlar ve Özkan Sağlam de rol alıyor.

Yapımcılığını Uğur Uzunok’un üstlendiği, 1992-95 yılları arasında yaşanan Bosna Savaşı’nın seyrini değiştiren gerçek bir Boşnak kahramandan ilham alan dizinin çekimleri öncesinde İsmail Ömer sosyal medya hesabında: Bazı hikâyeler vardır anlatılmamış ya da anlatılmak istenmemiş. Yeni hikâye için yarın yola çıkıyoruz. Allah yar ve yardımcımız olsun cümlelerine duyurmuştu.

Selahattin Sancaklı’nın yönettiği diziyi 6. bölümden itibaren devralan yönetmen Serdar Akar’ın kadrosunda deneyimli oyuncu Fikret Kuşkan bulunuyor. John Jones karakterini canlandıran Kuşkan’a Esra Kızıldoğan Avukat Vasfiye, Eda Özel Karla ve Aydın Sigalı Hakim rolleriyle eşlik ediyor.  Makedonya’da başlayarak İstanbul’a taşınan dizinin çekimlerinin tamamlanarak yayınlanması büyük bir heyecanla beklenmekte.

Uğur Uzunok, Bakan Ninnisi’nin senaryo ekibinde de yer alan Abdulhamit Işık ve Esma Koç’un yazdığı senaryonun kadrosundaki diğer isimler arasında; Ege Şaşmaz, Gürkan Uygun, Hazım Körmükçü, Caner Kurtaran, Gizem Erdem, Kubilay Tuncer, Gökhan Gencebay, Taha Baran Özbek, İdris Nebî Taştan, Erman Saban ve Dilaray Yeşilyaprak bulunuyor.

Çekimleri yaklaşık iki hafta önce tamamlanan dizinin prömiyer tarihi henüz belli değil.

Dizinin müzikleri; yine İsmail Ömer’in rol aldığı, Gostivar Devlet Tiyatrosu’nda prömiyeri 26 Ekim 2023’de gerçekleşen, Süleyman Ruşiti’nin yönetmen koltuğunda bulunduğu Dario Fo&Franca Rame’nin yazdığı Açık Aile adlı tiyatro oyununun müziklerini üstlenen Teuta Halimi-Selmani katkı sunuyor.

Dizi Balkan Esintisi Ailesi tarafından da merakla beklenmekte.

Önemli Not: İçerik görseli için Teuta Halimi-Selmani’ye teşekkür ederiz.

 

Bizden Haberdar Olun!

Benzer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed