Türkiye GeziYaşam

0

Pendik Belediyesi Kadın ve Yaşam Festivali Gerçekleşti

Pendik Belediyesinin 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’ne özel düzenlediği Kadın ve Yaşam Festivali 07 – 09 Mar 2024 tarihlerinde gerçekleşti. Üç gün süren festival bu yıl ilk kez düzenlendi.

Devam etmesini temenni ettiğimiz etkinliğe Türkiye’nin çeşitli illerinden 41 katılımcı iştirak ederek stant açtı. Çeşitli branşlardaki el emeği ürünlerini satışa sunan üretici kadınlar, ürünlerine ait atölyeler düzenleyerek bilgi ve becerilerini etkinliğin katılımcıları ve ziyaretçileriyle paylaştılar.

Söyleşilerin, konserlerin ve çocuk etkinliklerinin yer aldığı festivalin İlham Veren Kadınlar söyleşi dizisinde Tuğba Soylu’nun konuğu oldum. Çalışan bir kadın olmanın hayatımıza yansımalarını, çocuklarımızı büyütürken karşılaştıklarımızla nasıl üstesinden geldiğimizi, sosyal sorumluluk bilinciyle hayatına dokunduklarımızı konuşurken elbette ki okuma/yazmaya da değindik. Roman ve Coğrafya ekseninde süren sohbetimiz Balkan kadınının özelliklerine dair anlatımımızla sürdü. Ardından gelecek planları, iyilik temennileri ve müzikle son buldu.

Mevsim şartları doğrultusunda özveriyle gerçekleştirilen festivalle, biz kadınları daha görünür kılmak adına Pendikliler ve tabii ki kadınlar adına bir başlangıcın temellerini atan Pendik Belediyesi’ne davetleri için teşekkür ederim.

Bilgiyi yayma ve toplumu dönüştürme konusunda önemli bir güce sahip olan biz kadınlar; duygusal zekamız ve sezgisel gücümüzle üretimin ta kalbindeyiz. Doğurganlığımızla hayat verirken verdiğimiz hayatın yükünü yanımızdakilerle paylaşmaktayız. Bunun en güzel örneklerini gördüğümüz festivalin stantlarını Bir Balkan Esintisi sayfalarına taşıyarak sizlere ulaştırmaktan mutluluk duyuyoruz.

Söyleşimin ardından gerçekleşen saç tasarım atölyesini ben de ilgiyle izledim.

Bizden Haberdar Olun!

Benzer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

En Çok Görüntülenen Gönderiler

Menü